Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Polskie Radio pozwało wydawcę i redaktora naczelnego "Newsweek Polska" za niedawną okładkę, na której nadawcę symbolizuje jeden z agresywnych psów i napis "Szczujnia zabija". Domaga się m.in. przeprosin i przekazania 1 mln zł na cele charytatywne.
Stacja TVN24 wskutek awarii przez kilka godzin w środę była dostępna w dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej. Wywołało to euforię części użytkowników social mediów, którzy od dawna apelują o dołączenie stacji do darmowych multipleksów. Nie jest to jednak możliwe, a przyczyn jest kilka.
TVN Warner Bros. Discovery uruchomił 15 kanałów typu FAST, które nazywa „kanałami nowej generacji”. Nadają powtórkowy kontent z oferty stacji TVN i są dostępne za darmo w Playerze. - Nikt nie na taką skalę nie zrobił tego w naszej części Europy - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, group vice president odpowiedzialny za serwisy streamingowe WBD w Polsce.
Radio ZET Gold zwolniło kilkunastu dziennikarzy z lokalnych redakcji rozgłośni, a w wakacyjnej ramówce zrezygnowało z pasm i serwisów lokalnych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Zmiana struktury ma na celu wzmocnienie lokalności programu - zapewnia nadawca.
Po włączeniu streamu Radia 357, na urządzeniach odbiorców zaczął wielokrotnie pojawiać się komunikat, wymuszający logowanie. Znikał po zalogowaniu – by powrócić np. po zerwaniu streamu. Korzystający z internetowych odbiorników (bez funkcji logowania) zmuszeni byli odsłuchiwać go co kilka minut. Po skargach od patronów na uciążliwość nowego rozwiązania, radio zrezygnowało z niego, informując słuchaczy: - Wrócimy, gdy będziemy mieli gwarancję, że w pełni je kontrolujemy.
Premier Donald Tusk zapowiedział, że kolejne środki z budżetu państwa, znacznie niższe niż w poprzednich latach, mogą trafić do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia dopiero po „uzdrowieniu sytuacji”. - Takie media publiczne w ogóle nie zasługują na finansowanie z kieszeni podatnika - podkreślił.
Digitalradio Büro Deutschland, organizacja zrzeszająca nadawców publicznych i prywatnych w Niemczech, przygotowała raport na temat cyfryzacji radia w Europie. Wynika z niego, że emisja DAB+ jest już dostępna w 30 krajach kontynentu.
Od 2 września znów będzie można oglądać w telewizji wieczorny program informacyjny „Wiadomości” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Teraz będą emitowane w stacji wPolsce 24, należącej do wydawcy „Sieci” i wPolityce, która pojawi się na MUX-8. Szefem programu będzie Marcin Tulicki, poprzednio kierujący „Wiadomościami” w TVP.
Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów we wspólnym oświadczeniu ogłosili zakończenie współpracy z telewizją Polsat, po tym jak stacja bezterminowo zawiesiła emisję programu „Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”. - Do zobaczenie nie wiemy kiedy, ale nie tam gdzie do tej pory - stwierdził Robert Górski.
Wydając zgodę na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen, UOKiK powinien zapytać o opinię lokalnych wydawców, by mieć pełen obraz sytuacji. Wzmocnienie tej konkurencji przez kapitał spółki skarbu państwa jest nieuczciwą konkurencją w stosunku do gazet lokalnych - uważa Ryszard Pajura, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. - Proszę zwrócić uwagę, że Orlen kupił 20 z 24 tytułów regionalnych właśnie, nie lokalnych. Nie wiem, jak można liczyć inaczej monopol - ocenia Andrzej Andrysiak, wydawca „Gazety Radomszczańskiej”.
Teleturniej „Koło fortuny” ogląda średnio 988 tys. widzów (z czego 821 tys. osób gromadzą odcinki pokazywane w dni powszednie, a 1,61 mln śledzi emisje w niedziele). Produkcja daje Dwójce pozycję lidera oglądalności rynku telewizyjnego.
Zmarły niedawno Jerzy Urban w dalszym ciągu będzie redaktorem naczelnym założonego przez siebie tygodnika „Nie” (Urma) – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Sam tytuł, jak podkreśla jego wicenaczelny Przemysław Ćwikliński, wciąż będzie się ukazywał.
Z końcem września br. były szef biura koordynacji programowej Sławomir Zieliński zakończy pracę w Telewizji Polskiej. Nadawca rozwiązał z nim umowę o pracę za porozumieniem stron - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Od kilku miesięcy kanał Polsat News notuje regularne wzrosty oglądalności. - Nie piałbym z zachwytu nad tym, jaki to program jest świetny. Zastanowiłbym się, co proponuje w danej sytuacji Polsat - duopolu, kiedy mamy z jednej strony TVN24 - bardzo niesprzyjający rządowi, a z drugiej strony mamy tzw. telewizję publiczną, która jest ślepo zapatrzona w rzeczywistość proponowaną przez PiS - uważa prof. Wiesław Godzic.
Prezenter Filip Chajzer rozstaje się ze stacją TVN,w której do czerwca br. prowadził program "Dzień dobry TVN". Jak twierdzi Chajzer, stacja zarzuciła mu konkurencyjną działalność i złamanie umowy.
Od wtorku Telewizja Republika jest emitowana satelitarnie w jakości HD, na taki standard przechodzi też w większości sieci kablowych. - Naszym celem jest przegonienie TVN24 i zostanie stacją informacyjną numer jeden - zapowiada Jarosław Olechowski, szef wydawców w stacji.
KRRiT podjęła uchwałę o przeznaczeniu zasobów ogólnopolskiego multipleksu DAB+. Znajdzie się na nim nie 9 stacji, jak wcześniej planowano, a 12. Nadawcy komercyjni od lat krytykują standard DAB+, więc z chętnymi do cyfrowej emisji może być problem.
W piątek TV Republika trafiła na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. W internecie pojawiły się głosy, że stacja może naginać prawo, bo konkurs KRRiT nie dotyczył rozszerzenia koncesji, a jej udzielenia. - Ma koncesję. To jest legalne. Nie dostrzegam tu problemu - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.
Telewizja Polska jeszcze przed startem zmienia jesienną ramówkę Dwójki. Nowy program „Cudowne lata” prowadzony przez Barbarę Kurdej-Szatan będzie mieć premiery w niedziele, a nie w piątki. Inne pasma emisji zyskają też dwie inne produkcje Endemol Shine Polska: „Tak to leciało!” i „Postaw na milion”.