SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zmienia plany finansowo-programowe. Chce poprawić wizerunek

Polskie Radio złożyło skorygowany plan finansowo-programowy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zakłada on, że przychód publicznej rozgłośni wyniesie w 2021 roku 376,5 mln zł. To kwota powiększona o przyznaną na ten rok rekompensatę - wynika z naszych informacji.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zmienia plany finansowo-programowe. Chce poprawić wizerunek

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zwiadowca
Kilka wycinków:

„realizuje misję publiczną poprzez zróżnicowane programy i inne usługi, dbając o treść - w tym podejmowanie tematów ważkich ze społecznego punktu widzenia, jak i formę przekazu – troskę o poprawność językową, komplementarność przekazu oraz traktowanie słuchacza jako ważnego partnera przekazu medialnego”
Polskie Radio stwierdziło również, że konieczne jest dalsze, systematyczne wzmacnianie wizerunku spółki jako „medium misyjnego, kierującego się wspólnymi interesami, popularyzującego polski dorobek intelektualny i kulturowy, co ma dać szansę na „współpracę promocyjną z całym spektrum dynamicznych, nowoczesnych instytucji pracujących w duchu państwowym i patriotycznym”.
Jak Polskie Radio chce realizować misję publiczną określoną w ustawie o radiofonii i telewizji? Samodzielnie tworząc własne wzorce jakościowe oparte na: pluralizmie i komplementarności w debacie publicznej, wspieranie form audiowizualnych ważnych dla kulturowego rozwoju odbiorców, budowanie pozytywnych wzorców obiektywnego dziennikarstwa, innowacyjność i kreatywność, zgodność oferty z ustawowymi obowiązkami dotyczącymi treści, szacunek dla odbiorcy i uwzględnianie zdolności jego percepcji i progu kompetencji.

To jest tak absurdalne w kontekście działań ostatnich 6 lat (w Trójce w szczególności), że trudno to nawet komentować
odpowiedź
User
BARNABA
To zabawne - jak można niszczyć wizerunek własnych stacji tracąc miliony a potem wydawać miliony na naprawę tego wizerunku.
odpowiedź
User
BW
Przeczytałam w artykule "...oraz traktowanie słuchacza jako ważnego partnera przekazu medialnego”. To dlaczego Polskie Radio w zeszłym roku pokazało mi (i innym słuchaczom Trójki) środkowy palec?
Nie mówiąc o tym, jak potraktowało swoich pracowników. I nikt za to nie odpowie:(
odpowiedź